Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Hakmerren tifozët e Bocas, të gjithë në stadium me maskën e Gabigolit

Të gjithë në stadium me maskën e Gabigol. Ndodhi në Buenos Aires, ku shumë tifozë të Boca Juniors, gjetën këtë mënyrë origjinale në sfidën e kampionatit kundër Santa Fe në “Bombonera” për të thumbuar rivalët e përjetshëm të River Plate.

Gabigol rezultoi ndëshkuesi i madh për River Plate në finalen e Copa Libertadores kundër Flamengos, me dy gola në fundit e sfidës, që bënë të pavlefshëm golin e argjentinasve.

Të gjithë më maskë për të falënderuar numrin 9 brazilian, që u shkaktoi kaq shumë dhimbje tifozëve të River Plate.

Sa i përket ndeshjes, Boca fitoi 2-0 me gola të Wanchope Abila e Mac Allister. Duartrokitje edhe për Daniele De Rossin, që hyri në fushë në minutën e 20-të të pjesës së dytë, pikërisht në vend të autorit të golit të dytë.

Lajme të tjera

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...

Euro 2024

Kombëtarja shqiptare do të nisë rrugëtimin drejt Gjermani 2024 përballë Polonisë në Varshavë.. Trajneri Sylvinho dhe Sokol Cikalleshi, dolën në konferencën e zakonshme për...