Bundesliga

Halaand “monstruoz”, Dortmundi përmbys Augsburgun, Rashica asist

Sukses spektakolar dhe me përmbysje i Borussias së Dortmundit falë “monstruozit” Halaand. Në sfidën e parë të fazës së dytë, ndaj Augsburgut në transfertë, verdhezinjtë arritën të fitonin me goleadë 3-5, kur deri në minutën e 58-të po humbnin 3-1.

Në pjesën e parë për vendasit realizoi Niederlechner dhe sapo nisi e dyta dyfishoi shifrat Richter. Brandt në të 49-ën shkurtoi diferencën në 2-1, por Augsburgu gjeti golin e tretë sërish me Niederlichner.

Në këtë moment, trajneri i Dortmundit, Favre, nuk priti më gjatë, duke hedhur në fushë blerjen e madhe të merkatos së janarit, Erling Halaand. Sapo telenti norvegjez shkeli në fushë (56’), bëri diferencën, duke i dhënë një tjetër drejtim lojës.

19-vjeçarit i mjaftuan vetëm 3 minuta lojë për të tundur rrjetën (3-2), i shërbyer nga Sancho, ndërsa ky i fundit shënoi golin e barazimit vetëm pak çaste më vonë.

Halaand, i freskët fzikisht, ishte thjesht fantastik, duke shënuar edhe dy gola të tjerë në minutat 70 dhe 79, për rezultatin përfundimtar 3-5. Një debutim ëndrrash për zbulimin e sezonit në radhët e Salzburgut e me sa kuptohet vërtet një “bingo” në merkato për Dortmundin.

Fitore shumë e rëndësishme edhe për Werder Bremenin e Milot Rashicës në fushën e Dusseldorfit. Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës ekzekutoi goditjen e lirë që u shndërrua në asist për Moisander, i cili realizoi golin e vetëm të këtij takimi. Me këtë sukses, skuadra e Rashicë prishi ecurinë negative prej 4 humbjesh radhazi.

Në ndeshjet e tjera Kolni iu imponua 3-1 Wolfsburgut, Hoffenihemi dështoi në shtëpi 1-2 me Eintracht Frankfurtin, ndërsa Mainz-Frieburg përfundoi 1-2.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency