Tenis

Halep “mbretëresha” e Roland Garros, triumfi i parë në një turne Slam

Asnjë surprizë. Ashtu siç parashikohej Simona Halep triumfon në Roland Garros duke përmbushur të gjitha pritshmëritë. Në finale tenistja rumune dhe njëkohësisht favoritja numër 1 për t’i shkuar deri në fund grand-slamit francez mposhti 2-1 me përmbysje amerikanen Sloane Stephens duke bërë të vetin trofeun e French Open. Halep bën kështu realitet ëndrrën e saj për të fituar një turne Slam, pas 3 finaleve të humbura në Roland Garros dhe një në Australian Open. Edhe pse aktualisht është numri 1 i botës në tenisin femëror 26-vjeçarja nga Constanta deri para finales ndaj Sloans në French Open nuk kishte fituar asnjë turne grand-slam në karrierë. 3-6 6-4 6-1 në favor Halep ishte rezultati i sfidës që rikuperoi një set dhe një game me break, një humbje e pritshme kjo për Sloans që pavarsisht disfatës nga kjo e hënë do të jetë numri 4 në botë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top