Connect with us

Hi, what are you looking for?

Tenis

Halep-Wozniacki, finalja e Australian Open për femrat

Simona Halep do të ketë përballë Carolina Wozniackin në finalet e fermave të Australian Open. Tenistja rumune eliminoi në gjysmëfinale gjermanen Angelique Kerber, ndërsa danezja surprizën e turneut, belgen Mertens. Nëse kualifikimi i Wozniackit ishte i pritshëm, vëmendja kryesore ishte përqendruar te përballja mes numrit 1 në botë dhe ish-kryesueses së renditjes, që aktualisht mban vendin e 16-të.
Halep arriti të triumfonte 2-1 më sete, 6-3, 4-6, 9-7, por vlen të përmendet fakti që mundi t’i anulonte 2 “match point” Kerberit në setin final.
Më parë Wozbniacki kishte mundur Mertens 2-0 me sete, 6-3, 7-6, duke vuajtur jo pak në setin e dytë, të cilin e fitoi 2-7 me “tiebreak”.

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...