Kategoria Superiore

Hallaçi: Fitore e artë, por na u dëmtuan tre lojtarë!

Rrahman Hallaçi po e bën mësëmiri detyrën e tij si trajner i parë i Kukësit në mungesë të Skënder Gegës, teksa me ish-kapitenin në stol, verilindorët kanë fituar 3 ndeshje dhe kanë barazuar 1 mes kampionatit dhe Kupës. Në intervistën e tij për Supersport pas ndeshjes Hallaçi deklaroi.

“Erdhëm nga humbje dhe jemi ngritur. Kemi thënë se kemi grup të mirë, megjithëse nuk kemi shumë alternativa. Sot kanë ndjerë shqetësimi Taipi, Ibraimi dhe Limaj dhe shpresoj që nesër të jenë mirë. Erdhëm me ide të qarta i pamë në video analizë dhe doli mirë. I pata thënë skuadrës që nuk duhet të biem nëse pësojmë gol. Kemi bërë shumë kilometra dhe me trajnerin Gega emi folur çdo skondë. Skuadra na dëgjojnë dhe kemi krijuar disiplinë taktikë. Po fitojmë lojtarë të rinj si Dragoshi e Tafa. Kemi fituar një ndeshje të madhe, megjithëse kishte edhe pjesë negative në të, por do i shohim gjërat”.

“Gega është trajneri i parë dhe kemi diskutuar edhe në pjesën e dytë për ndeshjen dhe jemi në kontakt të vazhdueshëm dhe kuptohemi mirë. Harmonia në skuadër është e mirë dhe kjo ëhstë shumë pozitive. Pashë foton e profesorit duke parë ndeshjen”.

“E dinim rreshtimin e kundërshtarit dhe kishim marrë masa për Imerin, që godet mirë nga distanca. Eze e ndaloi mirë Adilin. Nuk luajti Da Silva, lojtar i rëndësishëm për Vllaznisë, kishim menduar edhe për të, por nuk luajti. Kemi shumë punë sepse kemi patur largime dhe afrime. Unë jam konsultuar me të tre portierët dhe janë luks për skuadrën tonë. Çdo portier i yni mund të luajë në formacion, por askush nuk do i shpëtojë pankinës. Xhika nuk ka dalë në pankinë për lojë të keqe, por ne kemi tre super portierë dhe Xhika është profesionist e e di mirë këtë”, u shpreh Hallaçi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency