Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Hallaci: Merkato për 9, rindërtojmë stadiumin

I kënaqur me merkaton e Kukësit. Afrimet e emrave të tillë si Elis Bakaj, Rauf Aliyev, Siraj Naser apo Hair Zeqiri nuk kanë bërë shumë bujë, për shkak se kampionët gjatë kësaj vere kanë humbur lojtarë të rëndësishëm, si Pejic, Emini e Karioka. Megjithatë nga Ohri ku Kukësi po vazhdon fazën përgatitore për sezonin e ri, shefi i klubit Jonuz Hallaci e vlerëson me një notë shumë të lartë merkaton e verilindorëve.

Te Kukësi u krijuan shumë problematika për cështjen e kontratave me lojtarë të ndryshëm, por tashmë gjithcka është zgjidhur dhe të gjithë janë të lumtur.

Rikonstruksioni i stadiumit Zeqir Ymeri, mbetet një cështje e nxehtë në shtëpinë e Kukësit, për vetë faktin se impianti ka nevojë urgjente për rregullime, duke filluar që nga tapeti i gjelbërt i cili duhet ndërruar sa më shpejt. Jonuz Hallaci  zbulon se presidenti Gjici ka nisur nga puna në mënyrë që stadiumi ti nënshtrohet rinkonstruksionit, duke shtuar se për Kukësin nuk do të ishte aspak problem që 3 apo 4 ndeshjet e para të këtij sezoni si skuadër pritëse ti luante në fushë asnjanëse.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Trajneri i Kroacisë, Zlatko Dalic, ka folur për kanalet zyrtare të kombëtares së tij pas barazimit 2-2 ndaj Shqipërisë. Ai deklaroi se në këtë...

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Momenti i së vërtetës. Shqipëria përballet me Kroacinë në ndeshjen e dytë në grup, në një sfidë ku të dyja skuadrat, të mundura në...