Futboll

Hamdi Salihi, në formacionin e vitit në ligën e dytë austriake

Rikthimi i Hamdi Salihit në Austri ka rezultuar pozitiv përtej parashikimeve. “Bomberi” shkodran ka qenë vendimtar me lojën dhe golat e tij në pjesën më të madhe të takimeve me fanellën e Viener Neustadt në kategorinë e dytë austriake. Në 33 ndeshje, 22 finalizime mbajnë firmën e Salihit, ndërkohë që në total skuadra ka realizuar 53 gola. Diçka me pak se gjysma e golave janë realizuar nga ana e shkodranit.

Ndërkohë që Neustadt mban gjallë shpresat që sezonin e ardhshëm të jetë pjesë e Bundesligës në Austri dhe skuadra po bëhet gati për duelin e fazës play-off kundër St.Polten. Sidoqoftë, përpara se ekipi të mbërrijë te ky duel, Salihi, falë formës që ka treguar, është shpërblyer me një çmim individual.

34-vjeçari është përfshirë në skuadrën  e vitit, teksa është shpallur gjithashtu edhe si lojtari i dytë më i mië i vitit. Vendi i parë shkoi për Dedic i Vaker Insbruk, skuadër që e mbylli sezonin në krye të klasifikimit. Vlerësimi për “bomberin” shkodran ka ardhur nga një juri e përbërë nga presidentë, drejtues sportivë dhe trajnerë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency