Formula 1

Hamilton dhe Alonso: Gara e Montecarlos, e mërzitshme

Çmimi i Madh i Monacos i zhvilluar të dielën u pëlqeu shumë pak personave. I mërzitshëm dhe monoton, asnjë parakalim në pozicionet e para, thjesht pilotë që plotësonin xhirot. Çdo sezon ka pakënaqësi për këtë pistë të improvizuar në rrugët e qytetit të Montecarlos. Kësaj herë është më i fortë zëri kundër këtij Çmimi të Madh dhe ata që flasin nuk janë as më shumë e as më pak se kampioni aktual i botës, Lewis Hamilton, dhe ish-kampioni Fernando Alonso.
“Gara më e mërzitshme që kam zhvilluar ndonjëherë”– deklaroi britaniku, ndërkohë që akoma më i ashpër ishte spanjolli i McLarenit: “Nuk kam garuar ndonjëherë në një çmim të madh më monoton se ky, tej mase i mërzitshëm. Në asnjë moment nuk hyri makina e sigurisë, asnjë flamur i verdhë. Duhet menduar edhe për spektaklin, sepse, në të kundërt, kthehemi në një sport zhgënjyes. Duhet t’u dhurojmë diçka tifozëve që paguajnë biletën. Po e përsëris, gara e Monacos është e mërzitshme, nisemi nga pozicioni që kemi fituar në kualifikuese dhe e mbyllim po në të njëjtin pozicion”.
Çmim i Madh i Montecarlos është një ndër më të vjetrit në histori. Gara e parë daton në vitin 1929. Pavarësisht ankesave të pilotëve, sponsorët dhe te ardhurat që gjeneron kjo pistë e bëjnë mjaft të vështirë përjashtimin nga garat e Formulës 1.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency