Formula 1

Hamilton drejt Ferrarit? Vetë britaniku nuk mohon takimet me John Elkann

Sezoni 2019 i Formulës 1 uli siparin me garën e djeshme në Brazil, ku sërish triumfoi Lewis Hamilton, që këtë sezon fitoi për herë të 6 në karrierë titullin kampion dhe tani është vetëm 7 fitore garash larg rekordit të Michael Schumacher.

Së fundi piloti britanik ka përfunduar në qendër të vëmendjes edhe për sa i përket të ardhmes së tij, pasi kontrata me Mercedesin është e vlefshme edhe për vitin 2020 dhe më pas Hamilton mund të zgjedhë vetë të ardhmen e tij.

Pak ditë më parë në Itali raportuan se Hamilton është takuar dy herë me bosin e Ferrarit John Elkann, për të negociuar një kalim të mundshëm të 6 herë kampionit të botës në skuadrën italiane.

Edhe vetë Hamilton nuk mohoi takimin me Elkann, duke thënë se gjithçka mbetet pjesë e privatësisë së tij, por pranoi se ka ardhur momenti që të diskutojë për të ardhmen e tij, duke qenë se i ka mbetur edhe një vit kontratë me Mercedes.

“Takimet e mia janë private madje edhe personat me të cilët ulem, ndaj nuk dua të komentoj më shumë. Megjithatë jemi një vit larg përfundimit të kontratës dhe ndoshta duhet menduar edhe për të ardhmen. Mua më josh ideja për të qëndruar te Mercedes, por të shohim, sepse ndoshta edhe Totio Wolf dëshiron të ndryshojë”, deklaroi Hamilton.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency