Formula 1

Hamilton e mbyll sezonin si “mbret”, shumë pranë rekordit të Schumacher

Ndonëse titullin kampion në Formula 1 e kishte fituar më herët, Lewis Hamilton fitoi lehtësisht edhe garën e fundit sezonale në Brazil, duke konfirmuar edhe njëherë se është pikërisht ai njeriu për t’u mundur edhe në 2020-ën.

Piloti britanik dha shenja mjaft të mira që dje në provat zyrtare ku siguroi nisjen nga starti, ndërsa sot menaxhoi mirë garën falë një Mercedesi mjaft të shpejtë, që i lejoi të gjejë fitoren e 11 sezonale dhe të 84-ën në karrierë, duke qenë vetëm 7 triumfe larg Michael Schumacher.

Menjëherë pas pilotit kampion bote, u rendit Max Verstappen me Red Bullin e tij, ndërsa Ferrari u ngjit në podium me Charlles Leclerc, që nuk shkoi më shumë se vendi i tretë. Vendi i katërt për Valteri Bottas, që u nis i fundit por bëri një performancë të shkëlqyer, ndërsa piloti tjetër i Ferrarit, Sebastian Vettel e mbylli garën i pesti.

Ky sezon i Formulës 1 i kishte dhënë tashmë verdiktet më herët, ku Lewis Hamilton dhe Mercedes mbrojtën titullin kampion ashtu si kishin bërë edhe sezonin e kaluar. Formula do të rikthehet sërish në marsin e vitit 2020, me një sezon të ri, ku priten ndryshime të shumta.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency