Formula 1

Hamilton e nis mbarë, fiton betejën me Verstappen në Bahrein!

Lewis Hamilton e nis aty ku e la. Anglezi i Mercedesit e nisi me këmbën e mbarë edhe kampionatin botëror të vitit 2021 aty ku synon të arrijë një tjetër sukses për t’u shndërruar në pilotin më fitues të historisë së Formula 1 me 8 tituj kampion. Hamilton triumfoi në garën e parë sezonale për këtë sezon pikërisht në Bahrein në pistën Sakhir pas një beteje me Max Verstappen në 5 xhirot e fundit, me pilotin e Red Bull që arriti ta parakalonte duke kaluar limitet e pistës dhe mori një penalizim nga komisarët, që i hapi rrugën suksesit të Hamilton, me holandezin që u kënaq me vendin e dytë. Podiumi u kompletua nga Mercedesi tjetër i Valteri Bottas ndërkohë që vetëm vendi i 6-të për Ferrarin e Charles Leclerc i cili u rendit pas shpatullave të Norris dhe Perez. Vetëm i 8-ti u rendit Carlos Sainz Jr me Ferrarin tjetër. E nisi me një vend të 15-të zhgënjyes, Sebastian Vettel aventurën te Aston Martin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency