Formula 1

Hamilton falenderon skuadrën: Merita është e të gjithëve

Pak ditë para garës së fundit të Formula 1 për sezonin  e Vitit 2017 që do të zhvillohet në Abu Dhabi në 26 nëntor, skuadra e Mercedesit e shpallur kampione për konstruktorë dhe pilotë ka festuar bashkë me pilotin e saj anglezin Lewis Hamilton që renditi në palmaresin e tij titullin e katërt Botëror . Hamilton, bashkë me drejtorin ekzekutiv Toto Wolff dhe presidentin e nderit Niki Lauda kanë festuar sukesin e arritur bashkë me skuadrën në zyrat qëndrore të Mercedes në Brackley të Anglisë.

“Sot është dita që të gjithë ne të festojme të ndihemi krenarë për arritjet e mëdha që  këmi shënur të gjithë bashkë, gjë që se kanë bërë skuadra të tjera. Dua tju falenderoj të gjithëve, që më ndihmuat të realizoj ëndrrën time. Pa ju asgjë nuk dot të kishte qënë e mundur.Për mua ky ka qënë kampionati më i bukur.Më gjithë vështirësitë që hasëm, sërish ja dolëm që të triumfojnë kjo na bën një skuadër të madhe.

Më pas edhe Toto Wolf bëri falenderimet e tij për të gjithë stafin të cilët i quajti bashkëpuntorët më të mirë në karrierë dhe se ishte i lumtur që kishte marrë drejtimin e  kësaj skuadre në vitin 2012. Nga ana tjetër presidenti i nderit ish piloti i Formula 1, Niki Lauda, figurë pretigjioze ë ketij sporti, gjithashtu shprehu gjithë adrmimin e tij për Lewis Hamilton dhe stafin e Mercedes që realizuan një kampionat të vështirë por pa u dorëzuar dhe duke triumfuar.

 

.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency