Formula 1

Hamilton fiton duelin kokë më kokë me Verstappenin, niset i pari në Austri

Lewis Hamilton regjistron kohën më të mirë në kualifikueset e pistës së Spielberg, në Austri, Çmimit të Madh të dytë të vitit 2020 në Formula 1. Piloti anglez fitoi “pole position” në kushte ekstreme të motit (shi i rrëmbyer), duke e përshkuar më shpejt se rivalët e tij pistën me kohën 1’19″273 dhe lënë pas Verstappenin me Red Bullin e tij si dhe rivalët e tjerë si Sainz, shokun e skuadrës Bottas, Ocon Norris (humbi tri pozicione), Albon, Gasly, Ricciardo dhe Vettel.

Reshjet e bollshme të shiut, që bënë të pezulloheshin provat e lira 3, shtynë nisjen e kualifikueseve, që më pas u zhvilluan rregullisht.

Emocionuese minutat e fundit, me një duel kokë më kokë mes Hamiltonit dhe Verstappenit, që u fitua nga britaniku.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency