Formula 1

Hamilton ‘fluturon’ drejt ‘pole-position-it’ të fundit sezonal

Lewis Hamilton ka qenë sërish më i shpejti në sesionin e 3-të dhe të fundit të provave të lira. Në pistën e Abu Dhabit, britaniku i shpallur tashmë kampion botë, nuk e ka ulur ritmin, teksa ka vendosur kohën më të shpejtë 1’37”627, duke lënë pas vetes shokun e skuadrës, Valteri Bottas.

Menjëherë pas 2 makinave Mercedes, u renditën 2 makinat Ferrari, me Raikonnen që vendosi kohën e 3-të më të mirë dhe Vettelin që u pozicionua i 4-ti.
Provat zyrtare të Çmimit të Madh të Abu Dhabit, do të mbahen sot në orën 15:00, ndërsa gara, nesër në të njëjtën orë.

Kjo është gara e fundit e Formula 1, për këtë sezon, i cili i ka dhënë verdiktet e veta, me Lewis Hamiltonin, kampion bote për pilotë dhe skuderinë Mercedes, kampione për konstruktorë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency