Connect with us

Hi, what are you looking for?

Formula 1

Hamilton “injoron” Ferrarin: Spekulime, Mercedesi e ndërtoi gabim makinën

Lewis Hamilton është në vitin e fundit të kontratës me Mercedesin dhe së fundmi kanë nisur “zërat” të cilat e shohin britanikun me Ferrarin në sezonin e ardhshëm. Madje, para disa ditësh mediat bënin të ditur se italianët ishin të gatshëm t’i ofronin britanikut një kontratë me vlerë 40 milionë euro. Gjithsesi, është vetë shtatë herë Kampioni i Botës që i hedh poshtë këto zëra teksa para fundjavës në Montecarlo, thekson se nuk ka asnjë të vërtetë në lidhje me Ferrarin ndërsa shtoi se është shumë pranë rinovimit të kontratës me Mercedesin.

“Kur afron fundi i kontratës, zakonisht nisin gjithnjë spekulimet. Dhe kjo po ndodh së fundmi, nëse nuk dëgjoni fjalë nga unë, atëherë gjithçka tjetër është spekulim. Nuk ka asnjë negociatë me Ferrarin, jam pranë rinovimit me Mercedesin. Skuadra ime dhe drejtori Totto Wolf janë duke punuar në prapaskenë dhe jemi drejt fundit me kontratën që është bërë gati.

Lexo edhe:

Rinovimi im me Mercedesin nuk është vonuar për shkak të problemeve që ka makina. Është e vërtetë se në dy vitet e fundit kemi disa zgjedhje të gabuara, megjithatë po punojmë që t’i rregullojmë. Kam pas një skuadër perfekte dhe shpresoj që në javët e ardhshme të shohim ndryshimet.

Këtë fundjavë në pistën e Çmimin e Madh të Monacos, ndryshimet do të jenë pak të vështira për t’u dalluar për shkak të veçorive të pistës, por shpresoj që t’ju afrohemi pak më shumë atyre pilotëve të kreut. Ndoshta nuk do të arrijmë të luftojmë për të fituar, por pres të jemi më të përfshirë në duele”, u shpreh Hamilton.

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...