Connect with us

Hi, what are you looking for?

Formula 1

Hamilton ironizon Vettel: Faleminderit për Singaporin

Lewis Hamilton ka shprehur vlerësimet më të larta për pilotin rival, gjermanin e Ferrarit, Sebastian Vettel, duke e cilësuar atë si një nga më të fortët me të cilët është përballur. “Është shumë e rëndësishme të kesh respekt për rivalin. Vettel është një pilot shumë i mirë, nga më të mirët e këtij sporti”, u shpreh britaniku për rivalin e tij.

Por, menjëherë pas komplimentave, Hamilton nuk kurseu as ironinë në lidhje me atë çfare ndodhi në garën e Singaporit, ku Vettel doli nga gara që në xhiron e parë, bashkë me pilotin tjetër të Ferrarit, Raikkonen dhe atë të Red Bull, Max Verstappen.

“Është bukur kur arrin të përfitosh nga dobësitë e kundërshtarit dhe veçanërisht kjo e fundit ishte shumë e rëndësishme, ndaj i jam mirënjohës Vettel-it për garën e Singaporit”, tha Hamilton. Piloti britanik shfrytëzoi më së miri incidentin në garën e Singaporit, për të rikuperuar diferencën nga -14 në +28 pikë, ndaj gjermanit Vettel, kur kanë mbetur edhe 6 gara për t’u zhvilluar.

Piloti i Mercedez, deklaroi se e ardhmja e tij është akoma në këtë sport dhe se dita kur do të tërhiqet është ende shumë e largët.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Gossip

Mbiemri i saj është i njëjtë me atë të ish-basketbollistit të madh, Shaquille O’Neal, por arsyeja që e lidh Sophie O’Neill me basketbollin dhe...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...