Formula 1

Hamilton kërkon të harrojë disfatën, nuk e ndjek më në rrjetet sociale Formulën 1

Të humbasësh titullin në garën e fundit të sezonit dhe për më tepër në xhiron e fundit të sajën teksa ke qenë pjesën më të madhe duke e udhëhequr Çmimin e Madh të Abu Dhabi, me patjetër duhet t’i ketë lënë shenjë Leëis Hamilton.

Dhe, në fakt kjo duhet të ketë ndodhur edhe pse britaniku është munduar ta fshehë duke përgëzuar Max Verstappen për titullin, sërish britaniku ka lënë gjurmë duke qenë se nuk është paraqitur në ceremoninë e organizuar nga FIA, ndërsa së fundmi ka vendosur të mos e ndjekë më në llogarinë e tij në Instagram, Formula 1.

Një gjest inati, ndërsa duket se 36-vjeçari kërkon të harrojë episodet e fundit dhe të shfrytëzojë kohën e lirë për t’u marrë me diçka tjetër veç shpejtësisë dhe debateve se kush e meritonte triumfin final.

Sakaq, interesante është edhe fakti se në rrjetet sociale, Hamilton ndjek të gjithë kolegët e tij pilotë, përveç Max Verstappen rivalit të tij më të madh në sezonin e fundit, teksa të dy shpeshherë tejkaluan edhe limitet duke u përplasur.

 

Të Fundit

Premier League 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
38
29
6
3
99
26
+73
93
2Liverpool
38
28
8
2
94
26
+68
92
3Chelsea
38
21
11
6
76
33
+43
74
4Tottenham Hotspur
38
22
5
11
69
40
+29
71
5Arsenal
38
22
3
13
61
48
+13
69
6Manchester United
38
16
10
12
57
57
0
58
7West Ham United
38
16
8
14
60
51
+9
56
8Leicester City
38
14
10
14
62
59
+3
52
9Brighton & Hove Albion
38
12
15
11
42
44
-2
51
10Wolverhampton Wanderers
38
15
6
17
38
43
-5
51
11Newcastle United
38
13
10
15
44
62
-18
49
12Crystal Palace
38
11
15
12
50
46
+4
48
13Brentford
38
13
7
18
48
56
-8
46
14Aston Villa
38
13
6
19
52
54
-2
45
15Southampton
38
9
13
16
43
67
-24
40
16Everton
38
11
6
21
43
66
-23
39
17Leeds United
38
9
11
18
42
79
-37
38
18Burnley
38
7
14
17
34
53
-19
35
19Watford
38
6
5
27
34
77
-43
23
20Norwich City
38
5
7
26
23
84
-61
22


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency