Formula 1

Hamilton rekord në Silverstone, dhuron spektakël Leclerc

Lewis Hamilton triumfon në Çmimin e Madh të Britanisë, duke siguruar suksesin e 7-të sezonal, që e blindon në krye të klasifikimit, i shkëputur tashmë me +39 pikë nga shoku i tij i skuadrës, Valtteri Bottas, me finlandezin që e mbylli në vendin e dytë, pas një garë që dhuroi gjithçka. Hamilton bëhet piloti me më shumë suksese në Silverstone, 6, duke lënë pas emra të mëdenj të historisë si Jim Clark dhe Alain Prost.

Në podium u ngjit edhe i jashtëzakonshmi Charles Leclerc, që dhuroi spektakël në pistë, ndërsa Sebastian Vettel u detyrua ta kalonte i 16-ti vijën e finishit. Gjermani ishte protagonist në një aksident me Red Bullin e Verstappen e për rrjedhojë mori edhe një penalizim prej 10 sekondash.

Talenti i pilotit, superfuqia e makinës dhe sigurisht edhe fati janë elementët e suksesit të Hamilton, që rikthehet të triumfojë në shtëpi pas pauzës së vitit të kaluar.

Ditë e keqe për për Valtteri Bottas, i kapur në befasi nga ndërhyrja e makinës së sigurisë, që erdhi në momentin e gabuar për të dhe në atë perfekt për shokun e tij të skuadrës. Për Ferrarin ishte një e diel me dy fytyra: ajo e freskët dhe plot energji e Leclerc dhe tjetra e mposhtur e Vettelit, që po shfaqet gjithnjë e më konfuz.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency