Formula 1

Hamilton mes lotësh: I lumtur për titullin, moment i veçantë (Foto)

“Rroftë Meksika!”, ishte thirrja e parë e Hamilton pasi zbriti nga makina e tij Mercedes, me të cilën u shpall kampion bote, për herë të 4-t në historinë e Formula 1.

Menjëherë sapo hoqi kaskën, Hamilton shpërtheu në lot, teksa përqafoi gjithë stafin e tij të skuadrës, me të cilët ndau gëzimin e titullit. Më pas Hamilton mori fjalën, duke falënderuar të gjithë mbështetësit e tij dhe veçanërisht familjen dhe stafin e tij te Mercedes.

“Një moment mjaft i veçantë, jam shumë i lumtur. Dua të falënderoj familjen time, gjithë stafin e Mercedes, që kanë bërë një punë të shkëlqyer dhe të gjithë mbështetësit e mi nëpër botë. Një falënderim i veçantë shkon për publikun e Meksikës, ndonëse më vjen keq që nuk arrita ta triumfoj edhe para tyre, duke e mbyllur garën në vendin e 9. Nuk e di çfarë ndodhi në kthesën e parë, por tani kjo nuk ka rëndësi”, tha Hamilton në fjalët e para, pasi fitoi titullin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency