Formula 1

Hamilton: Moment surreal, tejkalon edhe ëndrrat!

Lewis Hamilton e kishte të vështirë të përzgjidhte fjalët pas fitimit të titullit të katërt botëror në Formula 1. Piltoi britanik i Mercedesit kujtoi se për të ishte sezoni më i vështirë në karrierë.

“Gjithcka më duket e pavërtetë, jam shumë i lumtur. Në këtë garë  kam vënë zemrën dhe nuk u dorëzova për asnjë moment. Ka qenë sezoni më impenjativ, pasi më është dashur të rivalizoj fort me Vettelin. Rezultatet janë edhe më të mëdha se ëndrrat që kisha kur isha fëmijë.”

32-vjecari rezervoi fjalë të mëdha edhe për Ferrarin, pavarësisht se suksesi i tij ishte në njëfarë mënyrë i paracaktuar.

“Më është dashur të jem i përqendruar përgjatë gjithë vitit, që të mos bëja gabime, sepse po luftoja me katër herë kampionin e botës. E kam patur ëndërr që të jem mes më të mëdhenjve të Formula 1, por kjo që kam arritur tejkalon edhe ëndrrat”.

Rivali i britanikut, gjermani Vettel, u shfaq i zhgënjyer që nuk mundi t’ia shtynte festën Hamiltonit.

“Nuk besoj se është e drejtë të flasim për atë që ndodhi sot, sepse është dita e Lewisit. Duhet ta përgëzojmë për atë që ka arritur, sepse ishte më i miri. Për ne, ishte zhgënjim i madh, sepse nuk e arritëm objektivin tonë. Ishte një vit i vështirë, por ndonjëherë gjërat e thjeshta shkojnë keq dhe fati nuk ishte me ne.”

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency