Formula 1

Hamilton në Formula E? “Është e ardhmja…”

Lewis Hamilton në një të ardhme jo shumë të largët mundtë zbarkojë në Formula E. E pranon vetë piloti britanik i Mercedesit, 5 herë kampion bote në Formula 1.

“Formula E është e ardhmja, mund të garoj edhe në këtë kampionat. Do të varet edhe nga motivimi që do të kem, sepse kur plakesh bëhet gjithmonë e më e vështirë.”

33-vjeçari shtoi me tej se e çmon shumë kampionatin me njëvendëshe elektrike dhe përfshirja e Mercedesit në këtë botëror duke nisur nga botërori i ardhshëm mund  t’i hapë një portë.

“Do ta dua gjithmonë Mercedesin, tani kam kontratë deri në vitin 2020 dhe kam ndërmend të qëndroj më gjatë në Formula 1, por duhet të jem në formë dhe i përqendruar.”

Por kur mund të tërhiqet përfundimisht Hamilton?

“Atëherë kur do të dalloj shenjat që nuk mund të rivalizoj më. Pilotoj që kur isha tetë vjeç dhe në jetë ka shumë gjëra të tjera për të bërë.”

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency