Formula 1

Hamilton niset i pari në Monaco, Ferrari për “turp”!

Lewis Hamilton do të niset nga pole-position në Çmimin e Madh të Monacos. Anglezi i Mercedesit bëri gjithçka në sesionin e tretë duke regjistruar një xhiro të shpejtë perfekte me kohën 1 minutë 10 sekonda e 166 të mijtat. Hamilton mbajti pas shpatullave të tij shokun e skuadrës Valteri Bottas, i cili ishte vetëm 86 të mijtat e sekondit më i ngadaltë se anglezi. Rradha e dytë e nisjes në Principatë do të kompletohet nga Max Verstappen dhe Sebastian Vettel që kishin diferenca të mëdha në kohë me dy pilotët e Mercedes. Zhgënjeu totalisht Charles Leclerc i cili u përplas me një mur mbrojtës në sesionin e parë të provave të lira dhe do të niset nga vendi i 16-të, në një garë ku renditja në provat zyrtare vlen më shuëm se në çdo pistë tjetër pasi është thuajse e pamundur të bëhen parakalime.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency