Formula 1

Hamilton para startit të F1: Ky mund të jetë sezoni im i fundit!

Sezoni i ri i Formulës 1 tashmë ka nisur dhe gjithçka duket gati për Çmimin e Madh të Bahreinit që do të zhvillohet këtë të dielë.  Njeriu për t’u mundur është në mënyrë të padiskutueshme Leëis Hamilton. Piloti anglez është kampioni në fuqi dhe në 2020-ën siguroi titullin e 7-të kampion duke barazuar një ikonë si Michael Schumacher. 36-vjeçari rinovoi kontratën e tij me Mercedesin edhe për këtë sezon  duke përfituar rreth 40 milionë euro. Ai është gati për të rinisur luftën, megjithatë edhe pse duket i gatshëm për të garuar edhe përtej këtij sezoni nuk është 100% i sigurt.

“Në momentin aktual ku ndodhem nuk mendoj se po shkoj drejt fundit të karrierës, sigurisht do të ketë ndryshime  sezonin tjetër dhe më duket se do të jenë ndryshime entuziazmuese. Do jetë një format i ri dhe skuderitë nuk do të kenë më diferenca të mëdha. Për mometnin nuk më duket se jam gati të tërhiqem, por pas 8 muajsh do ta kuptoj veten më mirë. Personalisht besoj se do vazhdoj, por asnjëherë nuk i dihet.”

Hamilton do të synoj titullin e 5-të radhazi ndërsa ka rekordin e triumfeve në Çmimet e Mëdha duke fituar deri më tani në  karierën e tij 95 gara.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency