Formula 1

Hamilton paralajmëron: Do të luftoj deri në fund për titullin!

“Till the end”, Deri në fund. Lewis Hamilton përdori Instagramin për të dhënë mesazhin e tij për ata që e konsiderojnë tanimë të mposhtur nga Max Verstappen. Holandezi i Red Bull, po e mposht kampionin e Botës me pesë suksese në 9 raundet, 3 të fundit radhazi. Anglezi gjithsesi s’ka ndër mend të ngrejë flamurin e bardhë, të paktën ho pa dhënë gjithcka ka për të mbrojtur fronin e tij pas katër vitesh dominimi, dhe teksti në postimin e fundit në instagram është prova që e konfirmon.

Menjëherë pas distafës në Austri, ku zuri një vend të katërt, piloti i Mercedes u shfaq dyshues mbi mundësitë e tij për të ndjekur Red Bullin, një mendim shumë ndryshe nga ai që shfaq tani në mesazhin e tij në rrjetet sociale ku shprehet: “Në momente si ky duhet të jemi vecanërisht të vëmendshëm, të përqëndruar dhe të vendosur. Dorëzimi nuk është kurrë një opsion. Këto pesë garat e fundit kanë qenë vërtet të vështira, por mbetem optimist dhe besimplotë të skuadra ime. Jam i sigurt se do të ringrihemi shpejt, tani para për takimin e radhës”. Përmbledhtazi është ky mesazhi i Hamilton, Verstappen është i paralajmëruar, të triumfojë në Silverstone, në strofulllën e ujkut nuk do të jetë e lehtë. Holandezi gjithsesi ka statistikat që e favorizojnë.

Max ka 32 pikë avantazh ndaj Hamilton, dhe Lewis nuk humbiste kaq terren nga kryesimi i Botërorit që nga 2016. Në atë kampionat, përfundoi minus 43 pikë nga Nico Rosberg pas vetëm 4 garash, dhe pastaj ju desh të rikuperonte 33 pikë në Çmimet e Mëdha të fundit. Një hendek që rezultoi shumë i madh për tu përmbushur. Në këtë aspekt në karrierën e 7 herë kampionit të Botës vihet re se kur diferenca e kalon kuotën e 30 pikëve, Hamilton nuk i del asnjëherë përmbysja fitimtare. Ka ndodhr në 2009, në 2011 dhe në 2012 edhe pasi kishte një McLaren jo shumë kompetitive. I njëjti diskutim edhe në 2013 me një Mercedes jo në maksimum, dhe pastaj 2016 ters për Leuiës që tani i duhet të punojë shummë për të eleminuar një finale të hidhur të Botërorit. Sinjali i parë i reagimit pritet në Silverstone, në 18 korrik.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency