Formula 1

Hamilton “pole” dhe rekord në Hungari, Racing Point vijon të surprizojë

Lewis Hamilton ka vendosur kohën më të shpejtë në xhirot kualifikuese të Çmimit të Madh të Hungarisë dhe do të niset i pari në garën e nesërme, ndërsa me rezultatin e arritur shënoi edhe dy rekorde të tjera.

Kështu piloti britanik, kampion në fuqi i botës arriti “pole position”-in numër 90 në karrierë, por njëkohësisht edhe të tretin radhazi në pistën e Hungaroringut, ndërsa në krah të tij do të niset shoku i skuadrës te Mercedes, Valteri Bottas.

P[as dy makinave Mercedes do të nisen dy makinat Racing Point, të drejtuara nga Lance Stroll dhe Sergio Perez, të cilët vijojnë të dhurojnë performanca mjaft të mirë, ndërsa në vendin e pestë dhe të gjashtë do të nisen dy makinat Ferrari, konkretisht me Vettel dhe Leclerc.

Skuadra italiane ka marrë rezultate mjaft të mira në pistën e Hungarisë dhe ka nisur të shpresojë, ndërsa të dy pilotët do të provojnë befasinë nesër gjatë garës, me shpresën për të marrë suksesin e parë sezonal.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency