Formula 1

Hamilton, “pole” dhe rekord në Silverstone

“Pole position” dhe rekord nga Lewis Hamilton një ditë para zhvillimit të garës së Çmimit të Madh të Britanisë së Madhe në Formula 1. Për herë të 91-të në karrierë britaniku do të niset i pari në Silverstone, pasi në provat zyrtare dha kohën më të shkurtër 1’24”303. Kohën e dytë më të mirë e dhuroi Bottas, më pas Verstappen dhe Leclerc, që në fakt rrezikon penalitetin. Piloti tjetër i Ferrarit, Sebastian Vettel, do të niset nga pozicioni i 10-të.

Hamilton e dëshironte me çdo kusht “pole position” në Silverstone, pasi është i shtati në karrierë. Askush nuk e ka nisur më shumë herë i pari Çmimin e Madh të Britanisë së Madhe.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency