Formula 1

Hamilton “pole” edhe në Rusi, nesër synon të barazojë numrin e fitoreve të Schumacher

Lewis Hamilton do të niset i pari në Çmimin e madh të Rusisë, ku do të kërkojë një tjetër fitore për të barazuar numrin e sukseseve të legjendës gjermane Michael Schumacher.

Piloti britanik rrezikoi që të mos kualifikohej për në sesionin e fundit të provave zyrtare, pasi kur duheshin edhe 2 minuta nga fundi i sesionit, Hamilton ishte ende pa kohë të regjistruar pasi në xhiron e tij të shpejtë kishte kaluar limitin e pistës dhe koha iu fshi. Britaniku e nisi xhiron e shpejtë 1 sekondë përpara se të përfundonte sesioni dhe arriti që të kualifikohej për më tej.

Më pas, në Q3 anglezi i Mercedesit regjistroi kohën 1’31″304, 6 të dhjetat më i shpejtë sesa Max Verstappen me Red Bull, i cili la pas Mercedesin tjetër të Valtteri Bottas.

Vijojnë performancat zhgënjyese të makinave Ferrari, pasi edhe në Rusi dy “kokëkuqet” mbetën jashtë 10-shes së parë, me Leclerc që vendosi vetëm kohën e 11 më të mirë dhe Vettel që u rendit i 15-i.

Hamilton

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency