Formula 1

Hamilton prek titullin, Vettel braktis garën

Hamilton triumfon në Suzuka të Japonisë dhe prek titullin, kur kanë mbetur edhe katër gara, deri në përfundim të sezonit. Britaniku i Mercedes tani ka shkuar në +59 pikë nga rivali i tij, gjermani Vettel dhe diferenca dukt e parikuperueshme. Bashkë me Hamilton, në podium u ngjitën edhe dy pilotët e Red Bull, Verstappen dhe Ricciardo, ndërsa Bottas e Raikonnen plotësuan pesëshen e parë.

Sebastian Vettel ka pasur një problem në makinën e tij dhe është detyruar të tërhiqet në bokse që në xhiron e pestë, duke përfunduar një tjetër garë pa pikë. Pista e Japonisë i jep goditjen e radhës pilotit të Ferrarit, në luftën për titull, pasi tani duket thuajse e pamundur t’ia rrëmbejë atë Hamiltonit.

“Patëm një problem të vogël, që na shkaktoi një më të madh dhe u detyruam të braktisim garën. Kur kanë mbetur edhe katër xhiro nga fundi, nuk do shumë njohuri në matematikë që të llogaritësh se titulli është thuajse i pamundur, por më duhet të pranoj se ky ka qenë një sezon ku na ka munguar fati në fazën më deçizive”, tha i dëshpëruar Vettel.

Gara e ardhshme do të zhvillohet më 22 tetor, në Shtetet e bashkuara të Amerikës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency