Formula 1

Hamilton shpallet kampion bote për herë të 6-të, synon rekordin e Schumacher

Lewis Hamilton nuk njeh limite në Formula 1. Britaniku i Mercedesit fitoi zyrtarisht për herë të 6-të në karrierë titullin e kampionit të botës dhe për këtë i mjaftoi vendi i dytë në garën e Austin në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, garë që u fitua nga shoku i tij i skuadrës Valteri Bottas me Max Verstappen që kompletoi podiumin. Tashmë Hamilton i cili në janar do të mbushë 35-vjeç është një vetëm një titull larg legjendës Michael Schumacher i cili numëron 7 tituj botërorë në Formula 1. Vetëm vendi i 4-t për Charles Leclerc ndërkohë që Sebastian Vettel ishte i pafat dhe u tërhoq që në xhirot e para. Me 10 fitore dhe 4 pole postion Hamilton triumfoi në një tjetër sezon të dominuar nga Mercedes dhe tashmë synimi i tij është të thyejë rekordin e një legjende si “Shumi”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency