Formula 1

Hamilton triumfon në Barcelonë dhe vendos një tjetër rekord, Ferrari sërish nuk lë gjurmë

Nuk ka surpriza në Çmimin e Madh të Barcelonës, pasi kampioni në fuqi i botës Lewis Hamilton ia doli të marrë fitoren e katërt në 6 gara sezonale të zhvilluara deri tani dhe me triumfin e sotëm hyri në historinë e Formulës 1.

Piloti britanik i skuadrës gjermane të Mercedes u ngjit në podium për herë të 156 në karrierë, duke u bërë automatikisht piloti me më shumë podiume në historinë e këtij sporti, të cilën Lewis Hamilton vijon ta rishkruajë.

Vijon të dhurojë paraqitje mjaft të mira piloti i Red Bull Max Verstappen, i cili sot u renditi dyti, ndërsa finlandezi i Mercedes, Valteri Bottas plotësoi podiumin, duke e mbyllur garën në vendin e tretë.

Vendi i katërt dhe i pestë shkoi për dy makinat Racing Point, me Lance Stroll dhe Carlos Perez, ndërsa për skuadrën e Ferrarit ishte një fundjavë për t’u harruar, pasi Vettel e mbylli garën në vendin e shtatë, ndërsa Leclerc u tërhoq për shkak të një problemi elektrik.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency