Formula 1

Hamilton: Tronditëse që jemi këtu për të garuar, komandon paraja

Ndërkohë që shumica e ligave sportive më të ndjekura në botë janë ndalur për shkak të koronavirusit, nuk ka ndërmend të bëjë të njëjtën gjë Formula 1, organizatorët e të cilës janë gati të ngrenë siparin të dielën me Çmimin e Madh të Melbournit.

Ndonëse 6 pjesëtarë të stafeve të skuadrave pjesëmarrëse në Formula 1 janë të dyshuar si të prekur nga virusi dhe janë vënë në karantinë, kjo nuk ka ndikuar aspak në shtyrjen e garës së parë sezonale, duke bërë që të ngjallen kritika.

Mjaft ashpër ka reaguar edhe Kampioni në futi i Botës, Lewis Hamilton, që në një intervistë të dhënë për mediat në Australi, deklaroi se nuk është aspak normale që të garohet nesër dhe se duket qartë që tashmë gjithçka komandohet nga paraja.

“Më duket shumë tronditës fakti që jemi këtë për të garuar, me shumë njerëz që pritet të mblidhen për të ndjekur garën, duke parë atë që po i ndodh botës. Shumë organizata të tjera po reagojnë, ndonëse me pak vonesë. Për shembull NBA ka ndërpresë sezonin mbrëmjen e djeshme, ndërsa Formula 1 vazhdon përpara. Është bukur të garosh, por jam i surprizuar që gjendemi këtu, në këtë situatë. Duket se komandon paraja”, deklaroi Hamilton.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency