Serie A

Hamsik kërkon rekordin personal ndaj Romës, rikthehet edhe Milik

E shtuna në mbrëmje do të sjellë një nga ndeshjet më spektakolare të Serisë A, atë mes Napolit dhe Romës në ‘San Paolo’. Skuadra e Sarrit kryeson kampionatin dhe e mbetur jashtë kompeticioneve të tjera, është e motivuar maksimalisht që të mos ndalet në rrugën drejt titullit.

Por, kapiteni sllovak i Napolit, Marek Hamsik ka edhe një tjetër stimul për ndeshjen kundër Romës. Ai synon të shënojë golin e tij të 100-ë në Serinë A, pasi aktualisht e ka dërguar topin në rrjetë plot 99 herë.

“Ndihem shumë mirë dhe mezi po pres sfidën me Romën, pasi dua ta kthejmë në një festë, Kam shumë dëshirë të shënoj dhe të festoj golin tim të 100-ë në Serinë A, por më tepër dua të marrim 3 pikët, pasi duam të sjellim patjetër titullin në Napoli këtë sezon” tha Hamsik.

Për sfidën ndaj kryeqytetasve, trajneri Sarri do të ketë në pankinë edhe sulmuesin polak Arkadiuz Milik, që ka lënë pas dëmtimin e gjatë dhe është gati t’i japë mundësinë belgut Mertens, që të çlodhet sadopak.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency