Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Hamsik kritikon Fifan: “Play Off”, format i turpshëm

Fitorja ndaj Maltës nuk i siguroi Sllovakisë pjesëmarrjen në fazën play-off të Botërorit Rusi, 2018 edhe pse kjo përfaqësuese e mbylli grupin e saj në vendin e 2-të. Sllovakia duhet të presë rezultatet e sfidave të tjera për të shpresuar deri në fund pasi rrezikon shumë të jetë e dyta më e dobët e të gjitha grupeve dhe ky fakt ka irrituar jo pak kapitenin e Napolit dhe liderin e përfaqësues sllovake Marek Hamsik i cili ka shfryrë ndaj Fifas dhe Uefas për formatin e eliminatoreve.

“Objektivi ishte vendi i dytë në grup dhe e kemi arritur por tashmë jo gjithcka është në dorën tonë. Duhet të presim rezultatet e tjera dhe të kemi fat.  Vendi i dytë duke parë grupin në të cilin ndodheshim ishte një arritje e madhe për ne por ky system eliminatoresh është i turpshëm, është dicka e gabuar që duhet të presim”, deklaroi Marek Hamsik.

Lajme të tjera

La Liga

Emmanuel Petit dha një intervistë për mediat spanjolle, ku mes çështjeve të ndryshme trajtoi edhe mbërritjen e pritshme të Kylian Mbappe te Reali i...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Futboll

Riyad Mahrez ishte një nga lojtarët që braktisi Europën për Arabinë Saudite. Në verën e vitit 2023, sulmuesi u largua nga Manchester City dhe...