Serie B

Hap fals i Parmës, Cesena e ‘përmbys’ në sekondat e fundit

Parma nuk ia doli të ruajë vendin e dytë të renditjes, pozitë që të çon direkt në Serinë A, pasi u mposht nga Cesena me rezultatin 2-1.

Emilianët, që këtë sezon janë shumë pranë rikthimit në elitën e futbollit italian, ku mungojnë prej vitesh, kaluan të parët në avantazh, në fillim të pjesës së dytë.

Gjithsesi, vendasit përmbysën rezultatin në minutat e fundit të takimit, me anë të Moncinit, që shënoi dy herë në portën e Parmës.

Kjo fitore ishte mjaft e rëndësishme për Cesenën, që tashmë merr frymë disi më lirshëm, pasi largohet nga zona e ftohtë, ndonëse shqetësimi do të vijojë deri në javën e fundit.

Nga ana tjetër Parma ka siguruar tashmë pjesëmarrjen në Play Off dhe do të luftojë deri në fund për t’u ngjitur direkt në Serinë A, bashkë me Empolin që ka blinduar pozitat në vendin e parë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency