Bundesliga

“Harakiri” i Hamburgut, Hertha në festë për qëndrimin në Bundesligë

Hamburgu bën “harakiri” në ndeshjen e kthimit të play out-it përballë Herthas së Berlinit dhe dështuar në sfidën me të rëndësishme të sezonit, që pritej t’i siguronte ngjitjen në Bundesligë pas katër sezonesh në Bundesligën 2.

Edhe pse e kishte fituar ndeshjen e parë në “Olympiastadion” të Berlinit falë golit të Reis, skuadra e drejtuar nga Tim Ëalter u mposht 0-2 në “Volksparkstadion” duke humbur një mundësi të artë për t’u ngjitur në kategorinë elitare të futbollit gjerman.

Boyata i Herthas e zhbllokoi rezultatin që në minutën e katërt, ndërsa golin që i dha goditjen përfundimtare Hamburgut e realizoi Plattenhardt në të 63-tën. Çfarë zhgënjimi për tifozët e shumtë të Hamburgut, që kishin mbushur plot e përplot stadiumin për të festuan ngjitjen, që nuk erdhi as pas sezonit të katërt në Bundesligën 2.

 

 

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency