Basketboll

Harden e Westbrook, “spektakolarë” edhe jashtë parketit

“Ylli” i Houston Rockets, James Harden, i është bashkuar nismës së rrjetit të supermarketeve Kroger për t’u siguruar ushqim 600 familjeve çdo javë për dy muajt e ardhshëm. Nisma synon të arrijë në 4 800 familje, që u përkasin komuniteteve më të varfra të Houstonin e që janë prekur nga pandemia e Koronavirusit. Të gjitha ushqimet do të shpërndahen nga “Kroger Houston”, në bashkëpunim me Bankën Ushqimore Houstonit.

“Ne jemi krenarë që na është bashkuar partneri ynë, James Harden, në këtë përpjekje për të ndihmuar familjet në nevojë”, – tha Joe Kelly, presidenti i Kroger në Houston. – “Ne e dimë se shumë familje kanë vështirësi për të siguruar ushqimin në tryezë. Është përgjegjësia jonë të bëjmë diçka në lidhje me këtë.”

Kontributi i Harden është bërë përmes organizatës së tij bamirëse, “3 The Harden Way”, e themeluar me nënën e tij, Monja Willis.

Shoku i tij i skuadrës te Rockets, Russell Westbrook, ka dhuruar 650 kompjuterë për fëmijët si dhe ka premtuar se të do të sigurojë 4.2 milionë maska mbrojtëse dhe pajisje personale për mjekët në komunitetet afro-amerikane, që janë më të prekur nga pandemia e Koronavirusit.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency