Serie A

Harrojeni Ibrën, Marotta e Ausilio synojnë përforcime në mesfushë

“Futbollistët e mëdhenj zakonisht nuk lëvizin në janar, por unë dhe Ausilio po monitorojmë situatën dhe po shohim mundësitë nga të cilat mund të përfitojmë”, tha Marotta, i pyetur në lidhje me merkaton e dimrit, në prag të sfidës me Sassuolon ditën e djeshme.

Kohët e fundit po flitet shumë për një afrim të mundshëm të Zlatan Ibrahimoviç te zikaltrit, por gazetarët pranë Interit konfirmojnë se suedezi nuk bën pjesë në planet e drejtuesve, pasi kërkon një pagë të lartë dhe ka një karakter të vështirë, që mund të prishë ekuilibrat në ekip.

Për më tepër, në sulm zikaltrit ndihen të kompletuar me Lukaku-Lautaro që po përmirësojnë bashkëpunimin me njëri-tjetrin, por edhe Politano e Espozito në stol, në pritje të rikuperimit të Alexis Sanxhez, që mund të rikthehet në janar.

Objektivi i vërtetë i dyshes Marotta- Ausilio është që të afrojnë të paktën një mesfushor me peshë në dispozicion të Contes, duke qenë se përveç treshes titullare Brozoviç-Barella-Sensi, asnjë tjetër nuk ofron garancitë e duhura.

Kjo u pa qartë në Barcelonë me aktivizimi ne Gagliardinit dhe ndaj Juves me hedhjen në fushë të Vecinos, lojtarë që dukshëm nuk ishin në lartësinë e shokëve që zëvendësuan dhe vuajtën të përfshihen në lojën e skuadrës.

Aktualisht drejtuesit zikaltër po monitorojnë nga afër situatën e krijuar me Nemanja Matiç te Manchester United, ku serbi ka prishur marrëdhëniet me trajnerin Solskjaer dhe nuk aktivizohet, por edhe Ivan Rakitiç, që është harruar në pankinë nga Ernesto Valverde.

Për serbin do të tentohet që të binden “djajtë e kuq” me një ofertë prej 5 milionë eurosh, duke qenë se atij i skadon kontrata në qershorin e ardhshëm, ndërsa për Rakitiç zikaltrit janë gati të ofrojnë një huazim me të drejtë blerjeje verën e ardhshme.

Plani i Marottës dhe Ausilios ëshët që t’i sjellin të dy mesfushorët në janar në Milano, por të paktën njëri do të ishte i domosdoshëm për Antonio Conten, që të ketë gjithmonë një alternativë të vlefshme në stolin e rezervave.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency