Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Harrojeni, nuk largohem”, 24-vjeçari i premton besnikëri Barcelonës

Barcelona është fokusuar te sezoni i ardhshëm. Skuadra e Xavit fitoi titullin kampion në Spanjë, por tifozët kërkojnë edhe më shumë.

Ata presin që skuadra e zemrës të rikthehet dominuese në Champions League, trofe që në “Camp Nou” mungon prej vitit 2015.

Në dyshim ka qenë e ardhmja e Jules Kounde, mbrojtësit francez, i cili u ble verën e vitit të kaluar për 50 milionë euro.

Lexo edhe:

Kam folur me Kounde dhe u tregova shumë i qartë dhe i drejtpërdrejtë me të. E di që vërdallë ka shumë histori në lidhje me të ardhmen e tij. Por di t’ju them me siguri se Kounde u largua i lumtur nga takimi që patëm“, deklaroi trajneri Xavi.

Sot ka folur edhe vetë lojtari, i cili theksoi se kurrë nuk ka kërkuar largimin nga skuadra katalanase: “Për të qenë 100% i qartë, unë kurrë nuk kam kërkuar të largohem nga Barcelona. Nuk do të largohem nga këtu”.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...