Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Harry Kane: Çmenduri, se di si nuk u dha një penallti aq e dukshme!

Pas barazimit 2-2 ndaj Arsenal-it në ndeshjen e parë të çerekfinaleve të Champions League, sulmuesi i Bayern Munich, Harry Kane foli në veçanti për rastin e penalltisë që nuk iu dha skuadrës së tij, pasi Gabriel preku topin me dorë.

Në prononcimin për mediet, sulmuesi anglez e quajti çmenduri faktin që nuk u dha një penallti që ishte aq shumë e dukshme.

Lexo edhe: 

“Ishte një penallti e pastër kristal, shumë e qartë. Portieri ia kaloi topin Gabriel-it i cili thjesht e mori me dorë… Çmenduri! Është një gabim fëminor, jam dakord, por edhe penalltia më e qartë dhe më e dukshme që kam parë ndonjëherë”-deklaroi Kane.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...