Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

Harry Kane: Te Bayern kam ardhur për të qëndruar për shumë vite, jo vetëm për një sezon

Sulmuesi i Bayern Munich, Harry Kane deri më tani ka qenë protagonist te gjermanët, ndërsa ka shënuar 43 gola.

Sulmuesi anglez, i cili shënoi edhe në gjysmëfinalen e Champions League të martën kundër Real Madrid-it, siguroi të gjithë tifozët bavarezë për të ardhmen e tij.

Lexo edhe:

“Unë jam këtu për të qëndruar shumë vite, nuk kam ardhur vetëm për një vit. Dua të luaj në ndeshje të shkëlqyera si ajo kundër ‘Los Blancos’, dua t’i përjetoj këto momente dhe nuk ka asgjë më të rëndësishme tani se të kthehem në Bernabeu javën e ardhshme dhe të triumfojmë atje”-deklaroi Kane.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Futbollisti i kombëtares së Çekisë, Michal Sadilek nuk do të jetë pjesë e skuadrës për ndeshjet e Euro 2024, dhe arsyeja është e pazakontë!...