Euro 2020

Harta e Krimesë bëhet problem, Ukraina e detyruar të modifikojë fanellën për Euro 2020!

UEFA i imponon Ukrainës që të modifikojë fanellën e Kombëtares që do të marrë pjesë në Europian. Një vendim ky i marrë pas protestave të Rusisë që e konsideronte fanellën e Ukrainas politike. Çështja ishte kthyer në diplomatike pasi në fanellën e Ukrainës ishte dhe harta e vendit ku ishte përfshirë dhe rajoni i Krimesë, që edhe pse jo zyrtarisht është aneksuar nga Rusia në vitin 2014, duke e kthyer rajonin në një zonë luftimesh.

Më herët trajneri i Ukrainës, ish-sulmuesi legjendar Andrij Shevcenko kishte deklaruar se nuk kishte asnjë kontradiktë në lidhje me fanellën e vendit të tij, duke këmbëgulur se ajo ishte pavarur nga UEFA, por organizmi madhor i futbollit kontinental tani ndan të njëjtin mendim me Moskën, duke e konsideruar politik edhe slloganin, “Lavdi për heronjtë tanë” që është në fanellën ukrainase, duke mos cituar gjithsesi çështjen e hartës. “Pasi kemi zhvilluar një analizë të thelluar, -shpjegon UEFA, -ky sllogan, i përdorur me rastin e rebelimit popullor anti-rus në 2014-ën është qartësisht i natyrës politike dhe ndaj duhet tërhequr në lidhje, në prag të ndeshjeve të kompeticioneve të UEFA-s.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency