Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Havertz shpjegon pse zgjodhi Chelsea-n para Bayernit: Nuk jam penduar

Havertz shpjegon pse zgjodhi Chelsea-n

Në vitin 2020 Kai Havertz ishte shumë pranë nënshkrimit me Bayern Munich, por ai zgjodhi anglezët e Chelsea. Vetë gjermani foli në lidhje me këtë transferim, duke shpjeguar edhe arsyet pse zgjodhi të bashkohet me londinezët.

“Para transferimit tim në vitin 2020 ka pasur disa spekulime për një kalim nga Leverkusen në Mynih. Unë zgjodha të kaloj në Londër, te Chelsea sepse më pëlqen më shumë të luaj jashtë Gjermanisë. Kalimi te Bayern më dukej disi “i mërzitshëm”, ndaj te Chelsea mendoj se kam bërë zgjedhjen e duhur. Bayerni është një klub i madh, por synimet e mia janë të luaj në Angli ose Spanjë, sepse janë kampionate shumë konkurruese”, tha Havertz.

Lexo edhe:

Fantazisti gjerman u transferua te Chelsea që në verën e 2020-ës, duke regjistruar 128 ndeshje dhe shënuar 32 gola. Momentet më të veçanta janë padyshim golat në finalen e Champions League dhe në kupën e botës për klube.

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...