Abissnet Superiore

Haxho dhe Merko, dy afrimet e rradhës te Partizani

Partizani nuk ndalet në merkato. Pasi prezantuan goditjen e madhe të kësaj vere, sulmuesin e kombëtares shqiptare Edgar Cani, Të Kuqtë kanë zyrtarizuar afrimet e dy lojtarëve të tjerë. Bëhet fjalë për portierin Englant Haxho dhe mesfushorin Kristo Merko. Dy lëvizje nga ana e drejtuesve të Kuq për të kompeltuar grupin dhe për ti vendosur në dispozicion trajnerit të ri Mark Iuliano sa më shumë alternativa në mënyrë që ky i fundit të ketë mundësinë e zgjedhjes. Për portierin 28-vjecar Englant Haxho bëhet fjalë për një rikthim në kampionatin shqiptar pas eksperiencës 1-vjecare në Maqedoni te skuadra shqiptare e Renovës me të cilën u aktivizua në total në 35 ndeshje gjatë sezonit të fundit.

Haxho i cili me Partizanin ka nënshkruar një kontratë 1-vjecare me opsion rinovimi edhe për një tjetër vit, në Shqipëri ka qenë pjesë e skuadrave të tilla si Apolonia, Kamza, Tomori, Bylis, Kukësi, Butrinti dhe Tërbuni. Te 15-herë kampionët Haxho do të jetë zëvendësi i kapitenit Alban Hoxha. Ndërkohë mesfushori 26-vjecar Merko, ish lojtar i përfaqësues së 21-vjecarëve të Shqipërisë ka firmosur me Partizanin për një sezon.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency