Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Hazard drejt rikthimit në Londër, por jo me fanellën e Chelsea-t

Eden Hazard po përgatit rikthimin në Premier League, aty ku ka kaluar edhe vitet më të bukur të karrierës me fanellën e Chelsea-t, pasi që prej transferimit te Reali i Madridit, ka kaluar dëmtime të shumta dhe nuk ka fituar dot një vend titullari.

Ëndrra e belgut është që të rikthehet te Chelsea, për të qenë sa më në formë para botërorit të Katarit, megjithatë situata te blutë e Londrës nuk është aspak e mirë, pasi aksionet janë të bllokuara, si masë ndaj Roman Abramovich.

Pikërisht për këtë arsye, Hazard po shqyrton alternativa të tjera dhe së fundi ka dalë në skenë Arsenali, me Mikel Artetën që e preferon shumë belgun dhe do të mirëpriste në ekip një futbollist me cilësitë e eksperiencën e tij.

Marrëdhëniet mes dy klubeve janë mjaft të mira dhe drejtuesit e Arsenalit janë ofruar ta marrin belgun në huazim për një vit, me të drejtë blerjeje më pas kundrejt një shifre simbolike, ndonëse në Madrid do të preferonin një shitje të menjëhershme, për të arkëtuar para dhe shpëtuar njëherë e mirë nga kartoni i Hazard.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...