Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Henderson largohet nga Liverpool, vazhdon karrierën në Arabinë Saudite

LIVERPOOL, ENGLAND - DECEMBER 22: Liverpool Manager, Jurgen Klopp celebrates with Jordan Henderson and James Milner after the Carabao Cup Quarter Final match between Liverpool and Leicester City at Anfield on December 22, 2021 in Liverpool, England. (Photo by Naomi Baker/Getty Images)

Jordan Henderson është përshëndetur me Liverpool.

33-vjeçari është paraqitur për herë të fundit në zyrat e “The Reds”, kjo pasi ai do të transferohet në Arabinë Saudite, te skuadra e Al-Ettifaq dhe do të bashkohet me trajnerin Steven Gerrard.

Lexo edhe:

Nga kjo lëvizje, Liverpool do të përfitojë 15 milionë euro, ndërsa zyrtarizimi pritet gjatë fundjavës.

Henderson u bashkua me Liverpool në verën e vitit 2011 dhe largohet kështu pas 12 vitesh, me 492 ndeshje, 33 gola dhe 61 asist.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...