Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Henry: Martial, më i mirë se unë në moshën e tij

Paraqitjet e Anthony Martial në këtë sezon në radhët e Manchester United, teksa ka shënuar 5 gola në 6 ndeshje, kanë tërhequr vëmendjen e Thierry Henry, aktualisht komentator i Sky Sports.

Ish-sulmuesi i francez beson se Martial mund të bëhet lojtar i nivelit botëror, ndonëse ende nuk i ka përmbushur pritshmëritë në “Old Trafford” që pas transferimit të tij nga Monaco në 2015-ën.

“Martial është një futbollist që më ngjan shumë për nga mënyra sesi luan, por mendoj se është shumë më i mirë sesa unë kur isha në moshën e tij.”

Tashmë në moshën 21-vjecare talenti francez është aktivizuar në 174 ndeshje me Olimpikun e Lionit, Monakon dhe Manchester United, duke shënuar në total 45 gola. Mbetet për t’u parë nëse në një të ardhme jo të largët do të ndjekë gjurmët e Henry, i cili nga fundi i karrierës së tij u bë pjesë e Barcelonës, duke ngritur trofe të rëndësishëm me fanellën “blaugrana”.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Euro 2024

Kylian Mbappe pritet që këtë verë të udhëheqë Francën në Euro 2024, me “Gjelat” që janë ndër kombëtaret pretendente për t’i shkuar turneut deri...