Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Henry për Maldinin: Paolo, më trembje në fushë! Ishe mishërimi i mbrojtësit ideal

Gjatë një bisede përpara nisjes së derbit Milan-Inter (0-2) Thierry Henry zbuloi një prapaskenë interesante në lidhje me Paolo Maldinin. Ish-kapitenin dhe legjendën e kuqezinjve, aktualisht drejtori teknik i Milanit.

Ish-sulmuesi fantastik francez, kujton përballjen me Maldinin, të cilin e konsideron si mishërimi i mbrojtësit ideal.

Ne kemi luajtur përballë njëri-tjetrit në vitin 1998 (Francë-Itali, çerekfinalja e Botërorit). Kur po zbrisja në fushë si sulmues i djathtë, papritmas nisa të trembesha për atë përfaqësoje dhe lojtarin që ishe.

Lexo edhe:

Për mua mishëroje çfarë do të thoshte të mbroheshe dhe faktin që aspekti njerëzor ishte më i mirë sesa futbollisti që ishe. Dua të të them se më frikësoje realisht”, u shpreh francezi.

Maldini buzëqeshi dhe iu përgjigj se edhe për të nuk ishte një gjë e bukur kur luante kundër një sulmuesi i Thierry Henry.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...