Eredivisie

Heracles befason Ajaxin, Alkmaari vetëm tri pikë larg

Ndizet sërish gara për titullin kampion në Eredivisie, pas humbjes së papritur të Ajaxit të Amsterdamit dhe fitores se Az Alkmaarit, mes diferencën mes dy kryesuesve të kampionatit që ngushtohet në vetëm tri pikë.

Befasia vjen nga stadiumi “Erve Asito” në Almelo, ku vendasit e Heracles fituan 1-0 me “harkëtarët” me gol të Dessers në minutën e 77-të. Kuptohet qartë se Ajaxi po kalon një moment të keq, pasi kjo humbje vjen vetëm pak ditë pas disfatës me Getafen (2-0) në Europa League.

Nga ana tjetër, Alkmaari nuk u vuri në dyshim suksesin me Zwollen, që e mposhti 2-0 me gola të shënuar me 11-metërsh nga Koopmeiners. I njëjti futbollist humbi një penallti në pjesën e parë, duke korrigjuar më pas shënjestrën.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency