Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

“Heroi” i Kroacisë, Livakovic shkruan emrin në historinë e Kupës së Botës

Dominik Livakovic ishte protagonist absolut në sfidën përballë Japonisë, pasi portieri kroat u tregua shumë i saktë te penalltitë.

Ai priti tre nga katër gjuajtjet e aziatikëve. Jo vetëm kaq, pasi portieri tashmë vendos emrin e tij në librin e rekordeve.

Livakovic është portieri i tretë që pret tre penallti në një ndeshje të vetme në Kupës e Botës, pas portugezit Ricardo në 2006 kundër Anglisë dhe kroatit tjetër Danijel Subasic kundër Danimarkës në 2018.

Një performancë e tillë, tregon se portieri i Dinamo Zagreb është padiskutim një nga pikat më të forta të skuadrës së Dalic.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...