Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Heroi spanjoll kundër Gjermanisë, 28-vjeçari drejt Londrës

Mikel Merino erdhi nga stoli dhe realizoi kundër Gjermanisë në çerekfinalet e Euro 2024 golin më të rëndësishëm në karrierë.

Mesfushori bask, pjesë e Real Sociedad në kampionatin spanjoll të futbollit, ka përfunduar në shënjestrën e Arsenalit.

28-vjeçari zhvilloi një sezon shumë pozitiv me Sociedadin, ndërkohë që po jep kontributin e tij edhe te Spanja, që është një hap larg fitimit të Euro 2024.

Lexo edhe: 

Merino pëlqehet nga klube si Barcelona, Juventus dhe Atletico Madrid, por garës për shërbimet e tij i është bashkuar edhe Arsenali i Mikel Artetës.

Trajneri i Gunners e pëlqen shumë bashkëpatriotin e tij dhe së shpejti pritet që drejtuesit e klubit londinez të bëjnë një ofertë zyrtare për futbollistin iberik.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...